| Firefly20 a întrebat:

Salutareee:* De ce nu merge Re-Volt? Adica l-am instalat, dar cand dau pe el apare "No Zbuffer available". Asta ce inseamna?

Răspuns Câştigător
| xgamerz a răspuns:

Sal.

Pare a fi o problema de la driverele placii video, ar trebui sa ii faci un update si la DirectX la fel.

Incearca si vezi daca merge, daca schimbi rezolutia la PC.

Folosesti windows Vista sau 7? Dai click-dreapta pe joc-Properties-Compatibility si faci click pe-Run this program in compatibility mode for, alege un windows de acolo, de ex. Windows XP-click pe OK, si vezi daca merge.

Ai instalat recent ceva codecuri pt.video-player? Este posibil s-al afecteze si astea.

Ce conf.are PC-ul tau?
Dar, ai mai jukt? Jocul functiona?
Daca NU ti-a mers jocul deloc....chiar si dupa ce ai facut update la plac video si la DirectX...atunci ai o plac video de memorie mic.