| MihaiG9192 a întrebat:

Salutari! Caut pe cineva cu care sa ne jucam ceva online.
Sa ai varsta minima de 14 ani. Nu conteaza daca esti fata sau baiat.
Te rog, numa LOL si fortnite nu laughing
Lasa mi discord-ul tau.

Răspuns Câştigător
| Mosotti a răspuns:

E, asa e Violeta, o intelegem, e certata cu adolescentii si placerile in general, dar are si unele parti bune. Eu sunt opusul, desi tot om in toata firea sunt.
Ai facut foarte bine ca ai postat aici asa cum am zis.

Trebuie sa incurajam la socializare nu la izolare.
Chiar si jocurile apropie oamenii uneori, faptul ca joci cu mine, poate in timp ne intelegem si la altele, mai vorbim, etc. Chiar daca intial nu asta e ideea.

Nu ai cum sa postezi undeva unde nu apare la f multi! FB, insta e spatiu f restrans.
Forumurile sunt publice total, acolo daca are 100000 useri, pot vedea toti ce ai postat.
Asa pe FB cine pana mea te stie? Cum vede ce ai postat?
In afara de prieteni care pe aia deja i-ai intrebat ce ai intrebat aici, prieteni care nu-s zeci de mii sau sute ori mii.

FB si insta este spatiul izolat daca nu esti cunoscut.
"Vreau sa joc...", pai...cine stie ca vrei sa joci?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pune-ti rugamintea asta pe FB-ul sau Instagramul tau, nu aici!

| Mosotti a răspuns (pentru Violleta2022):

Nu a facut rau ca a pus aici, stie ca aici sunt multi adolescenti si tineri, plus ca aici vad f multi.
Pe FB nu merge, unde pune? Vad doar cativa prieteni de ai lui si atat, nu poti pune public pentru toti.

Adevarat ca aici se discuta despre jocuri si altele, nu invitatii la joc, insa nu e asa o mare problema, ca probabil la asta te referi.

Cand vrei ceva de genul, pui unde pot vedea cat mai multi.
Ca o fi bine conform regulilor forumului sau nu, este alta. Dar nu vad ce regula a incalcat totusi.
Si chiar daca o fi incalcat (desi nu scrie nicaieri ca nu ai voie asta), pana sa dispara intrebarea, prinde destui doritori la o adica, care ii da pe privat discordul.
Vad ca de 22 ore intrebarea a ramas, desi prima data nu mai era, a sters-o el probabil, ca a mai pus-o odata.
A mai pus-o odata cu 8 minute inainte sa o puna pe asta, nu o fi forumulat-o bine.

Tu o zici ca si cum a facut si a vrut ceva rau.

| MihaiG9192 explică (pentru Mosotti):

Salutari! Tocmai asta era ideea, cauti oameni noi, prieteni noi.
Sustin ca motivul pentru care am postat aici este acelasi care l-ai precizat mai sus, de asemenea, este foarte adevarat ceea ce spui. Multumesc frumos!

| Mosotti a răspuns (pentru MihaiG9192):

E, asa e Violeta, o intelegem, e certata cu adolescentii si placerile in general, dar are si unele parti bune. Eu sunt opusul, desi tot om in toata firea sunt.
Ai facut foarte bine ca ai postat aici asa cum am zis.

Trebuie sa incurajam la socializare nu la izolare.
Chiar si jocurile apropie oamenii uneori, faptul ca joci cu mine, poate in timp ne intelegem si la altele, mai vorbim, etc. Chiar daca intial nu asta e ideea.

Nu ai cum sa postezi undeva unde nu apare la f multi! FB, insta e spatiu f restrans.
Forumurile sunt publice total, acolo daca are 100000 useri, pot vedea toti ce ai postat.
Asa pe FB cine pana mea te stie? Cum vede ce ai postat?
In afara de prieteni care pe aia deja i-ai intrebat ce ai intrebat aici, prieteni care nu-s zeci de mii sau sute ori mii.

FB si insta este spatiul izolat daca nu esti cunoscut.
"Vreau sa joc...", pai...cine stie ca vrei sa joci?