| Shadwoboy a întrebat:

Salutari.
Deci Pc-ul meu de la un timp a inceput sa faca fite.
Problema e urmatoarea!
Pornesc Pc-ul totul merge perfect ma joc, fac, dreg pana la un moment dat cand monitorul ramane pornit(led albastru) dar se face blank screen.
Sting monitorul de vreo 2-3 ori si dupa isi revine.
Asa face odata la 5-10 minute.
Ce poate sa aiba?

3 răspunsuri:
| DuDDy24 a răspuns:

E posibil sa ai monitorul defect daca spui ca isi revine dupa ce il stingi in mod repetat si nu cred ca ai virusi sau chestii de genu'winking

| mihnulet a răspuns:

Pai depinde daca este decat o mica defectiune sau daca devine mai grav atunci s-ar putea sa ai calculatoru infect de virusu ILOVEYOU
povestea virusului:
in 1999-2000 pe o treime din calculatoarele din lume era acest mail cu titlu ''ILOVEYOU'' un om inconstient logic ca deschide mailul si atucni virusul intra in calculatorul vostru incercand sa il controleze casa nu ajung la toata povestea casa explic ca sislenderman a fost creat de visrus si alte chiesti destul de populare (apropo, slender poate vi vazut decat daca atunci cand virusul se poseseaza COMPLET de calculatorul vostru si incepe sa iti trimeata sunete binaurale si subliminale care te fac sa il vezi)
simptomele virusului:
1-la inceput o sa vie totul normal in afara de cate un bug sau poate niste texte scrise incorect
2-jocul (ca virusu se raspandeste prin jocuri) o sa inceapa sa faca chiesti ciudate si sa mai vorbeasca singur cu personaju (adica tine) inseamna ca virusus se bate cu pc casa il stapaneasca
3-pgul din joc o sa inceapa sa se miste singur si sa ameninte personajul de moarte.
4-tu nu o sa mai ai stapinire in calculator, este faza cand virusu a controlat calculatorul tau si incepe sa scrie texte singur, intra pe siteur singur
si pur si simplu este casicum nu ai fi tu in el si daca incerci sa te apropii acest virus o sa iti trimeata sunete binaurale si vizuale care te fac sa ai halucinatii, sa te simti rau si etc. italieni siau dat deja seama de acest virus ca aparuse si la stiri la ei dar romani cred ca este decat o mica farsa facuta de cineva

curiositati:virusu prima ataca console de la Nintendo prin jocuri ca pokemon si zelda dupa care a intrat in casa Microsoft casa poata sa stapaneasca calculatoarele.
accounturile fantoma pe facebook sunt persoane care sunt controlate de virus acum
orice retea de wifi car a fost controlata de virus poate transmite virusu si in telefoane si acolo sunteti in pericol pentru ca daca telefonul e ''piosedat'' o sa se auda sunete ciudate ca si amenintari pe moarte si in poze si videoclipuri o sa va apara FAIMOUL slender pana cand o sa il vedeti si in realitate prin alucinatii.
daca nu ma crezi cauta pe internet polybius care este jocul creat casa omoare, creat de virus... sau... si inluminati are legatura cu virusu pentru ca inluminati ESTE virusul si acest ''virus'' a creat aceasta chietie falsa doar ca lumea sa creada mai mult in tampiti aia de illuminati decat in visrus.
daca stii italiana sau ai un translator uitete: https://www.youtube.com/watch?v=wlnMvYVWZS4&list=UULT6gVvzL-fWGz4ETLeAMsQ

| siriusblack98 a răspuns (pentru mihnulet):

Doamne dar ai o imaginatie bogata raulaughing))auzi virusi cibernetici care transmit sunete care controleaza lumea (iti place sa inventezi)laughing)nu suntem in anul 400000 ca sa fie posibil asa ceva! Trezirea!