| ccczzz a întrebat:

Am o problema cu televizorul pe care il folosesc pe post de monitor. Am un Sony led care este legat la placa video cu un cablu hdmi. Merge perfect, dar uneori mi se face imaginea mov cu albastru ca aici: http://uploadimage.ro/images/57932449727776242731.jpg
si sta asa un timp, dupa care isi revine. Cand folosesc monitorul care este legat printr-un cablu dvi, nu am probleme. De la ce poate fi problema? Multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| DANI_1590 a răspuns:

Ori s-a stricat mufa ori e rezolutia prea mare prin hdmi si se supraincalzeste placa video.

| ccczzz explică (pentru DANI_1590):

Nu cred ca are vreo legatura cu supraincalzirea. uneori se face asa si cand de abia il deschid. oricum am racire buna la placa video-este un his ati radeon hd 5750 iCooler IV. daca era stricata mufa, trebuia sa se vada tot timpul asa, dupa parerea mea. alte pareri?