| DJSpook1 a întrebat:

Cum formatez un hard, se intampla ceva daca-l formatez? In afara ca pierd toate fisierele! Funda

6 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Se intampla sa-l formatezi, cam asta...
Cu asta: http://www.epasystems.ro/partition-wizard-home-edition/

| DryIce a răspuns:

HDD daca formatezi prea mult il strici si trebuie sa cumperi altul. Parca rezista la 40 de formatari fara probleme, dar 20 vine cca 3 ani cu schimbare wds la 3 luni. Daca iti cumperi un SSD atunci nu mai sunt probleme, acela nu se strica de la format. Toate cele bune.

| Catabtr23 a răspuns:

Ce sa ti-se intample? Cum vrei sa-l formatezi, la instalare windows sau cum? Nu ar trebui sa pateasca nimic.

| catwomen2004 a răspuns:

Incearca sa il lasi putin doua-trei zile si daca tot nu merge ai putea sa te duci la un specialist.
. PS. sper sa mearga

| raMLesS a răspuns (pentru catwomen2004):

"Incearca sa il lasi putin doua-trei zile si daca tot nu merge ai putea sa te duci la un specialist"
Tu te auzi ce zici?
Ăsta-i un răspuns în vânt, el a intrebat cum se formatează şi dacă se întâmplă ceva înafară de faptul că pierde toate fişierele de pe el atâta tot, nu a spus că are probleme cu hardul şi nu ştiu ce.
Se vede că ai 12 ani, hardul când il formatezi, e obligatoriu copile să se şteargă tot de pe el, şi cum să laşi un hard 2-3 zile?
Ce speri să meargă? A spus el că nu merge? A spus doar că nu ştie cum se formatează, ce vrei să meargă?
La ce fel de specialist să-l ducă?
Răspunsuri în vânt.

| catwomen2004 a răspuns:

RaMLeS daca nu ai ce face dacat sa scrii pe TPU mai bine ia o carte de gramatica ca ti-ar prinde bine