| MikiMIHAI1324 a întrebat:

Salutari TPU, am si eu o problema cu jocul the elder scrolls V adica skyrim

L-am descarcat / instalat si cand dau pe el sa il joc ( avand in vedere ca sunt pe laptop ) mi se misca ecranul sau palpaie dar jocul ruleaza m-am uitat la setari si totu e dat pe low si pe site-ul can i run it imi apare ca ar merge pe minim

Ce este si cum o pot rezolva
Am 2 placi video
1 Amd Randeon hd 8600/8700M
2 Intel hd graphics 4600
Procesorul de 2.4 GHZ
Si rami de 8 gb

Răspuns Câştigător
| PaulTheBoneBreaker a răspuns:

Am avut si eu problema asta. Urata treaba.
Placa ta AMD este mai noua decat ultima versiune de Skyrim (1.9), prin urmare jocul nu o recunoaste. Totusi, poti sa fortezi placa sa-l ruleze in felul urmator:
Seteaza totul pe Ultra si bifeaza Windowed Mode. N-o sa arate prea bine, dar e singura solutie. Poti sa ti-l centrezi cu anumite moduri de pe Nexus. O sa-ti trebuiasca SKSE pentru asta. Tu doar verifica daca merge bine in Windowed, apoi iti spun mai departe ce sa faci.
Succes!

| MikiMIHAI1324 explică (pentru PaulTheBoneBreaker):

E buna ideea ta dar am incercat si nu am avut niciun rezultat am observat ca este o problema care se poate rezolva editand skyrim.ini si skyrimpref.ini dar nu mai stiu care este configuratia pentru Intel hd famili 4600

1 răspuns: