| Danescu_Alin-Gabriel_1979 a întrebat:

Am un laptop Lenovo G510. Are doua placi video : una AMD RADEON HD 8600/8700M si una Intel HD Graphics 4600. Problema este ca jocurile ruleaza cu ce cea Intel care are doar 1 gb... Vreau sa il fac sa ruleze cu cea AMD deoarece are 2 gb, lucru ce ajuta jocurile noi sa nu se mai miste in ultimul hal. Solutii?

2 răspunsuri:
| TrollKing1 a răspuns:

Pai trebuie sa te duci in Bios si sa dezactivezi placa video integrata(OnBoard) Intel HD Graphics si dupa ce ai dezactivat-o iti merg jocurile numai pe AMD, dar sa imi zici ce placa de baza ai la laptop ca sa te ajuta cu mai multe informatii!

| Danescu_Alin-Gabriel_1979 explică (pentru TrollKing1):

Imi poți da un video de pe YouTube, care sa imi arate cam cum ar trebui sa procedez? Am schimbat calculatorul, dar întâmpin aceeași problema.