| Nemesis2012 a întrebat:

Salz TPU! Spuneltimi si mie cum pot face bani din minerit pe metin2 ro adica e o investitie cat de cat buna?
Adica iau minereurile si ce fac cu ele? Poate fi mineritul mai profitabil decat pescuitul? Apreciez rapiditatea si ofer

Răspuns Câştigător
| ıllııllısTяäiหÜıllııllı a răspuns:

Treaba cu mineritul faceam si eu pe ro cand jucam si e destul de profitabila daca ai un caracter lvl 50 pe munte facei cel mai bine in timp ce cauti minereuri ( lacrima cerului, aur alb si abanos, diamant, argint dar le gasesti usor in map 2) poti sparge si metine de lvl 55 si 65/60(nu mai stiu sigur lvl) care pot da pietre spirit. Eu faceam in jur de 20-25kk pe zi depinde de ce noroc aveam. Iar cu pescuitul poti tine 2 conturi si unu il pui cu hack de pescuit si face treaba singur.
Eu am jucat pe Corvus si era o piatra spirit in jur de 6-8kk

3 răspunsuri:
| cezar987 a răspuns:

Pai cand strangi de exemplu 200 de minereuri de abanos te duci la alpinist si il dai impreunca cu o piatra(war sura ninja fatala patrundere mobi etc+ oricat) si ea iti face o ebonita un lemn fosila depinde dupa ce minereuri ai adus.
P.S. Ebonita, lacrima cer, aurul alb se dau cu 1kk in sus. Sper ca te-am ajutat. Te rogi da-mi si mie o funda micapuppy dog eyes

| Nemesis2012 explică:

Poftim funda meriti se vede ca nu esti n000b te pot implora sa bagi idul asta Adrian_Tiny si sa ma inveti cum sa folosesc fishbotul? Te rog mult din toata inima mea!

| ıllııllısTяäiหÜıllııllı a răspuns (pentru Nemesis2012):

Nu mai stiu cum se folosea fish botul, am mai mult de 2 ani de cand nu am mai jucat mt 2 ro cauta un tutorial pe youtube ca sigur gasesti ceva sa te ajute