| anonim_4396 a întrebat:

Server SA:MP : care este modalitatea /modalitățile prin care faci update asupra serverului către versiunea 0.3e R3 /R4 /R5 /R6?

Răspuns Câştigător
| ProSys a răspuns:

Versiunile R2, R3 si asa mai departe nu sunt altceva decat mici update-uri facute de catre scripteri versiunilor oficiale.Singura versiune oficiala careia i-au fost create versiuni R2 si R3 este SA-MP 0.2.2,ultima actualizare fiind 0.2X dar banuiesc ca nu vrei sa-ti configurezi serverul pe o asemenea versiune.
Daca tii neaparat sa descarci aceste update-uri, le gasesti pe google, insa pentru 0.3e nu au aparut.

2 răspunsuri:
| ProSys a răspuns:

Salut!
In SA:MP, ca sa treci un server la o versiune superioara, ai nevoie de serverul default care este deja trecut pe acea versiune.De exemplu : ai un server X configurat pe versiunea 0.3d si vrei sa il treci pe versiunea 0.3e.In primul rand accesezi website-ul oficial ( www.sa-mp.com ), si cauti la sectiunea downloads aceasta arhiva " SA-MP 0.3e Windows Server ".O descarci si o dezarhivezi intr-un FOLDER GOL. Urmatorul pas este trecerea datelor de pe "serverul vechi" pe "serverul nou". Copiezi TOATE folderele din serverul vechi ( plugins, pawno, etc.) si fisierul "server.cfg",apoi le adaugi in folderul serverului nou, inlocuindu-le cu cele deja existente.
Cam acestia ar fi pasii.Revino cu un raspuns daca ai reusit. Bafta! :)

| anonim_4396 explică (pentru ProSys):

Totul îmi este clar pana în punctul asta, dealtfel nu aveam nelămuriri pana aici. Punctul asupra căruia vroiam sa ma axez este trecerea de la R2 la R3 /R4 /R5 sau R6. Merci happy

| ProSys a răspuns (pentru anonim_4396):

Versiunile R2, R3 si asa mai departe nu sunt altceva decat mici update-uri facute de catre scripteri versiunilor oficiale.Singura versiune oficiala careia i-au fost create versiuni R2 si R3 este SA-MP 0.2.2,ultima actualizare fiind 0.2X dar banuiesc ca nu vrei sa-ti configurezi serverul pe o asemenea versiune.
Daca tii neaparat sa descarci aceste update-uri, le gasesti pe google, insa pentru 0.3e nu au aparut.