| Otiko a întrebat:

Spuneti-mi va rog : eu am slot PCI Express x1 respectiv pci express x16. Imi cumpar placa video pentru pci express x16? Placa de baza este : HP compaq dc7600 convertible minitower. Ce placa video ar fi compatibila, avand in vedere ca as utiliza-o pentru jocuri? Intentionez sa adaug 16 GB de RAM, desii acum am doar 4GB RAM.

4 răspunsuri:
| CPAElites a răspuns:

PC-ul ala e antic.
Ce procesor are?
Ce sursa are?
Nici macar nu ai spus de care e ( tower, sff )

Are ram ddr2 si surporta maxim 4 gb.

Ce buget ai?

| Otiko explică (pentru CPAElites):

Procesor Intel pentium (R) D 3.400 Ghz 3400/800 Mhz
RAM 4GB DDR 2. Sursa 365 V. Buget am ca lucrez si creste de la o luna la alta. Numai ca doresc sa-l pastrez si sa-mi iau doar rami si placa video buna! Am 2000 de lei normal ca imi permit si mai mult dar vreau doar aceste 2 mici schimbari momentan!

| CPAElites a răspuns (pentru Otiko):

Nu merita!
Procesorul ala e antic! ( pe socket 775 ), un i3 haswell este de 4 ori mai performant decat petarda aia si e dual core.

Mai strange bani si iti cumperi un pc pe componente!

| Otiko explică (pentru CPAElites):

Asa am sa fac! Multumesc!