| AndraSiMaxi a întrebat:

Stie cineva cum imi pot dezactiva contul de Facebook? Dupa ce mi-l dezactivez, mai ramane vreo poza sau vreo postare, prieteni etc? Funda celui care ma ajuta.

Răspuns Câştigător
| Jipa95 a răspuns:

Iti poti dezactiva facebook, accesand link-ul : https://www.facebook.com/deactivate.php
Odata ce l-ai dezactivat, vei avea 7 zile la dizpozitie sa-l poti activa din nou. In tot acest timp de 7 zile, pozele tale nu vor mai fi accesibile pentru prietenii tai, la fel si postarile. Practic contul nu mai exista.

| AndraSiMaxi explică (pentru Jipa95):

Dra daca eu mi-l dezactivez, poate altcineva sa vada ce prieteni aveam? Lista de prieteni

| Jipa95 a răspuns (pentru AndraSiMaxi):

Nu mai poate sa vada nimeni mimic, cum am mai spus, practic contul este inexistent.

3 răspunsuri:
| RareşTPUro a răspuns:

Intra aici: https://www.facebook.com/settings?tab=security si vezi ca jos ai "Dezactiveaza-ti contul" dai click pe el si e dezactiva

Nu mai poate intra nimeni pe profilul tau si e considerat fiind sters.

Dar... Daca incerci sa intrii in cont si el este dezactivat, automat o sa se activeze!