| Dayana12345 a întrebat:

Stie cineva cum se face un print screen?

Răspuns Câştigător
| Johnni3Walk3r a răspuns:

Apasi pe tasta de la calculator(tastatura) Print Sreen SysRq.Toate acestea sunt tiparite pe tasta.E imediat lang Scroll Lock sau langa sageata aceea ca te ajuta sa stergi o anumita litera gresita dintr-un mesaj, conversatie.Deci apesi pe acea tasta si iti face "poza" iar pe aceasta o gasesti intrand in Paint sau cel putin asa fac eu. Sper ca te-am ajutat.Bafta!happy

| Dayana12345 explică (pentru Johnni3Walk3r):

Pe tastatura mea, sus, unde zici tu, scrie, pe primul buton Stamp R Sist, pe a doua Pausa Interr, dupa 2 butoane cu Ins si Canc....care din ele? (laptop-ul e din Italia, deci proabil e in italiana)

| Johnni3Walk3r a răspuns (pentru Dayana12345):

Stamp R Sist ar trebui sa fie.Incearca.Sigura aceasta e tasta! Bafta!happy..Sa ma anunti daca a functionat!big grin

| Dayana12345 explică (pentru Johnni3Walk3r):

Da, mersi!

| Johnni3Walk3r a răspuns (pentru Dayana12345):

Cu placere!happy

6 răspunsuri:
| GamerVlad a răspuns:

Daca vrei sa faci screenshot (print screen) gasesti pe tastatura un buton numit "Print Screen", dupa ce apesi butonul acela intri in Paint (Start - All Programs - Accessories - Paint) si dai "paste" (adica dai click dreapta mouse - paste sau apesi CTRL+V) si gata iar ca sa o salvezi dai la File - Save As si alegi unde sa o salvezi dar nu uita sa pui un nume caci altfel nu va merge sa salvezi imaginea iar daca este vorba despre un joc de obicei jocurile au o anumita tasta pentru salvarea momonetului din joc (screenshot-ului)
Funda?

| MSt_ANdrei_1996 a răspuns:

Cauta in coltul drept al tastaturii tasta print screen si apesi acolo.