| MihailaMarianZisPopa a întrebat:

Stiti vreun ServerFiles de metin2 si un client gata facut va rog!
Dau funda!
Sau daca vreti dati-mi add : mihailamarian18 YahooMessenger!
Dau FUNDA + respect! Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Danzell a răspuns:

Cauta pe just4metin.

nu exista gata facute.
ai nevoi de virtualbox, navicat, hamachi si portmap(il gasesti pe just 4metin).
restul trebuie sa vezi tutoriale sa stii cum se fac.

sunt metinuri care nu au acel mc.txt in care iti poti baga ip-ul deci mai trebuie sa decriptezi si numaistiu ce fisier si sa il faci la loc.

la partea de serverfiles cauta serverfiles-uri salvate in format vhd sau vdi astea le deschizi in virtualbox

dupa ce pornesti inaginea serverului in virtualbox astepti pana iti cere username si parola (trebuie sa le gasesti pe site-ul de unde descarci fisierele)

dupa logare, scrii sysinstall

apoi intri in configuration, network, interface, hai cancel la ipv6 si dhci (parca asa ii zicea)
deschizi hamachi si copiezi ip-ul in ipv4
gateway-ul e 255.255.0.0
si imediat sub ipv4 pui ip-ul hamachi numai ca dupa ultimul punct pui.100

te va intreba daca vrei sa deschizi interfata (dai da) si apoi iesi de tot dand cancel. pana cand o sa iti apara iar linia de comanda.

aici scrii /etc/rc.d/netif restart
dupa ce termina, scrii reboot.

intre timp deschizi portmapul si editezi toate ip-urile porturilor. la IP pui ip-ul din hamachi iar la ip-ul vostru pui ip-ul din hamachi cu.100 la sfarsit. dupa asta deschizi toate porturile.

serverul se restarteaza, astepti pana iti cere iar username si parola.

acum scrii :
cd /home/game && sh start.sh

teoretic dupa 2-3 minute serverul e functional.(o sa apara mai multe timed out-uri 7-8 parca asta daca serverul nu e deja modificat (caz in care o sa iti apara ceva cu 30 de secunde))

daca ai noroc sa descarci un client cu fisier mt.txt nu trebuie decat sa bagi ip-ul din hamachi cu.100 dupa ultimul punct.

restul gasesti pe site

| Danzell a răspuns (pentru Danzell):

A si trebuie sa iti editezi userul in navicat.
new connection>
nume: oricevrei tu
hostname/ip: ipul din hamachi cu.100 la sfarsit
serverport (nu il modifici)
username: (le gasesti pe pagina de unde descarci serverfiles)
password: (le gasesti pe pagina de unde descarci serverfiles)
dai ok si astepti sa se conecteze.

in baza accounts iti poti seta un nou cont sau il poti folosi pe cel deja listat acolo sau pe pagina de unde ai descarcat serverfiles-ul daca este postat.

iti recomand sa incerci pentru inceput metin2asura parca se numeste vine si cu un launcher ca sa nu mai decriptezi clientul. o sa ai un fisier.pyc (parca unde bagi ip-ul cu.100)

4 răspunsuri:
| MihailaMarianZisPopa explică:

Am gasit Server Files...Si tot ce trebuie, dar cand intru in metin imi da Eroare la conectare...Ce pot face?

| Danzell a răspuns (pentru MihailaMarianZisPopa):

Probabil nu ai facut tu ceva cum trebuie.
cel mai des intampini probleme la setarea ip-ului. fie in server fie in client. deci acolo trebuie sa fii atent.
vezi ca pe site-ul care ti l-am dat gasesti si tutoriale video.