| anonim_4396 a răspuns:

Cum doresti, nu ma pronunt. Iti dau un pont, daca gasesti o placa video echivalenta ca pret/performanta cu alta, cauta niste benchmark-uri pe 'net ( foloseste macar 2 surse distincte pentru a te convinge ). Si normal ca e bine sa le duci si pe rez. mai slabe! Si inca ceva, cauta RAMii aceia pe site-ul oficial al placii de baza sa vezi daca apar acolo pe lista de memorii. Numai bine!

10 răspunsuri:
| AntonyoBoss a răspuns:

F.F bune dar e cam mic procesorul, ti-ar trebui un i5

| bogdan324 a răspuns (pentru AntonyoBoss):

E mic pe naiba, nu ai idee ce bine ce misca procesorul ala, mai ales in jocuri, plus restul pieselor

| MineIsLikeABridge explică (pentru AntonyoBoss):

Un i5 ar fi cu vreo 350 lei in plus(stiu ca ar si merita) daca il iau secondhand ceea ce este mult peste bugetul meu + ca bugetul initial era 2000 lei, iar aicea sunt deja 24500 lei.

| MineIsLikeABridge explică (pentru bogdan324):

Dar sunt compatibile asa in mare, nu?

| bogdan324 a răspuns (pentru MineIsLikeABridge):

Da

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti vor merge pe ultra n-ai treabawinking. Dar nu o sa le duci in rez FullHD.

| MineIsLikeABridge explică (pentru anonim_4396):

Eh, e bine asa, dar ar trebui sa schimb ceva? Sa pun un ati radeon in loc de nVIDIA? Procesorul m-am hotarat sa fie i3. Dar daca e sa schimb ceva sa fiu in buget big grin.

| MineIsLikeABridge explică (pentru anonim_4396):

Ms mult de sfaturi.

| anonim_4396 a răspuns (pentru MineIsLikeABridge):

N-ai pentru ce, oricand!

| anonim_4396 a răspuns (pentru MineIsLikeABridge):

Cum doresti, nu ma pronunt. Iti dau un pont, daca gasesti o placa video echivalenta ca pret/performanta cu alta, cauta niste benchmark-uri pe 'net ( foloseste macar 2 surse distincte pentru a te convinge ). Si normal ca e bine sa le duci si pe rez. mai slabe! Si inca ceva, cauta RAMii aceia pe site-ul oficial al placii de baza sa vezi daca apar acolo pe lista de memorii. Numai bine!

| ThePunkGuy34 a răspuns:

Ma, daca til iei pentru gaming, o sa-ti mearga jocurile dar cele noi nu la Ultra.