| robert2double a întrebat:

Tocmai am instalat un Windows XP pe un computer, dar nu am mai verificat ce placa video si ce placa de retea are,asa ca acum nu stiu cum se numesc aceste componente,deci nu stiu ce drivere sa pun.
Cum pot afla ce placa video si placa de retea am?

P.S. Am incercat cu,,dxdiag" si Everest, dar nu-mi identifica nimec.

2 răspunsuri:
| Vasy10 a răspuns:

Nu poti sa i dai update? intri in start si cauta Windows Update sper sa aiba aceasta comanda

| Christchen a răspuns:

Salut,daca mai ai actele de la pc ar trebui sa le citesti pentru ca in ele scrie tot, daca nu desfaci unitatea si pe fiecare componenta scrie denumirea si seria.Mult succes.