| benga94 a întrebat:

Am instalat windows 7, si surpriza nu imi functioneaza driverele nici audio si nici video, oricum nu le am originale e un pc la mana a 2 care l-am luat cu driverele gasite de ei de pe net,in fine,problema e cum sa fac sa rezolv probema asta? Sa instalez driverele chiar daca nu merg si sa le dau un update? am incercat cu everest sa gasesc driverele dar nu am gasit nimic sau nu ma pricep sa umblu cu acel program pe care nu l-am utilizat nici macar o data! Deci astept un sfat, vad ca placa de retea sa instalat de cind am bagat windowsul dar audio si video nimic, nici nu stiu bine cum se numesc placile apare acest cod q1chp09us13,ast raspuns urgent dau funda!

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Intra aici: http://www.ma-config.com/en
Dai: "Start the detection"
O sa-ti ceara sa sa instalezi un programel. Dupa ce-l downloadezi il instalezi si dai iarsi "Start the detection"si dupa ce termina intri in "My drivers". Acolo vei gasi tot ce trebuie sa instalezi ulterior si cele mai noi.

| Weider a răspuns:

Reinstaleaza Windows'u (in caz ca ai instalat multe programe inutile), trebuie sa faci update de fiecare data dupa ce se termina de instalat fiecare update, ca asa tot apar altele.

| dgeko a răspuns:

In primul rand reinstaleaza windows`ul pentru a face curatenie si in al-2-lea rand incearca cu programul Driver Genius Professional Edition, eu pe asta il folosesc si sunt multumit.

| molocemarius a răspuns:

Incearca sa downloande-zi DriverPack Solution 12.3.Eu acesta l-am folosit si e foarte bun scaneza si gaseste singur drivere-le.

| Cipri112 a răspuns:

Windowsul poate era cu licenta si licenta a expirat si atunci nu toate driverele si programele se instaleaza de finitiv