| HeLps a întrebat:

Un sistem PC pe care sa mearga lolul cu toate la veri hight decent, pana in 15 milioane?

9 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns (pentru Hitback):

Decent pe dracu'. E un junghi nenorocit, mai bine il lasau cu placa integrata, ca mare diferenta nu e. https://support.riotgames.com/......quirements

In alta ordine de idei, in banii astia mai bine ia un AMD si merge pe integrata. Un A8-A10 cu memorii rapide.

| Hitback a răspuns (pentru KodrutZ):

Boss. El vrea sa mearga lolul la maxim.

| HeLps explică (pentru Hitback):

Ai unul ca asta, de unde sit ca merge bine pe unu ca asta cu toate la very hight?

| Hitback a răspuns (pentru HeLps):

Eu stiu sa citesc specificatiile unui joc.

Lol. http://www.systemrequirementslab.com/......ends/10933

Calculatorul ala are proc mai bun si placa video mai buna ca ce se cere.

| HeLps explică:

M-am gandit mai bine si strang mai multi bani, ce parere aveti de asta? http://www.pcgarage.ro/sisteme-pc-garage/pc-garage/gaming-fighter-v3/

| KodrutZ a răspuns (pentru HeLps):

Asta e okish, dar tot mai bine iesi cu el facut pe componente.

| HeLps explică (pentru KodrutZ):

Am facut exact ca asta pe piese si mi-a iesit cu 23 de lei mai ieftin

| KodrutZ a răspuns (pentru HeLps):

Lasa breh, nu faci exact ca asta. Asta e facut cu picioarele. Faci ceva mai de bun simt. 8 giga de ram, hard mai mare, musai hibrid, la procesor poti sa renunti la 6300 si sa bagi un Intel, la care pui placa de baza mai ieftina... Iar bugetul merita suplimentat cu macar 4-500 RON. Nu de alta, dar ori vrei sa te joci, ori nu vrei.