| Shi_Atat_Raul_1996 a întrebat:

As dori sa imi spune-ti toate piesele necesare pentru un calculator de gamming ( absolut toate, piese : ultimele aparute)! Sa mearga toate jocurile din 2010 pana acum la Hight/Ultra!

8 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Lasind timpeniile colegilor aici de fata, ar fi o idee sa ne dai si un buget.

| DrTerrible a răspuns (pentru KodrutZ):

Ce tampenii ma coilung?

| KodrutZ a răspuns (pentru DrTerrible):

Ti-a zis colegul, cap de guma. Daca tot voiai sa faci o treaba, puteai sa pui doua titan-uri in SLI, asta ca sa nu zic 3-way SLI, plus un raid o cu doua harduri de 6 TB pentru stocare sigura. DDR5 CrossAir, lol. Ce ai fumat, ne zici si noua?

| DrTerrible a răspuns:

Placa video EVGA NVIDIA GeForce GTX TITAN SIGNATURE, 6144MB, GDDR5, 384bit

SSD 500GB Samsung,
+2TB HDD

procesor Intel core i7- 3517U

16GB RAM DDR5 CrossAir (1600 Mhz)

Placa de baza Asus RAMPAGE V EXTREME, socket LGA2011-v3

Sursa Corsair AX1500i 80 PLUS® Titanium 1500W

costa undeva la 3000 si cv de euro.

| RobertForYou a răspuns (pentru DrTerrible):

Bine ca pui procesor de laptop...

| DrTerrible a răspuns:

Codruta decat sa marai aiurea..mai bine i-ai spune tu un sistem.

| Shi_Atat_Raul_1996 explică:

Nu conteaza bugetul!