| AlexAntonescu a întrebat:

Unitatea merge dar tastatura si monitorul nu funcționează, care poate fi problema?

2 răspunsuri:
| Andrei7520152 a răspuns:

De unde sti ca nu functioneaza tastatura daca nu vezi nimic pe monitor?

Poate fi: o placa video distrusa, fie ea onboard sau o placa dedicata, depinde ce fel de PC folosesti. Cablul sau monitor defect. Spunand ca 'functioneaza' nu e suficient. Se poate ca unitatea sa porneasca, dar sa nu porneasca ca lumea (deci sa trimita semnale video, dar oricum nu vei vedea nimic), si atunci nu mai vorbim de placa video ci de oricare piesa de la placa de baza la RAM, procesor, sursa, etc.

| Guti14Haz a răspuns:

Du-te la un service de calcultoare. Angajatii de acolo iti vor spune tot.