| BigLike a întrebat:

Va rog ajutati-ma, macar cu sfat sau orice cine stie primeste funda. intrebarea mea este : am un laptop si un prieten a incercat sa imi reinstaleze windows-ul pentru ca era plin de virusi insa a trebuit sa plece si a intrerupt instalarea pe la mijloc luand si cd-ul cu el deci intrebarea mea este daca scot hardul din laptop-ul meu si il bag in laptopul lui pot instala windows-ul pe hard? ca apoi sa pun inapoi hardul in laptop-ul meu si sa imi intre in windows? ofer funda

2 răspunsuri:
| DavidoffUser a răspuns:

Nu merge.
Atunci cand instalezi windowsul se "infiripeaza" daca vrei cu chipsetul placii de baza pe care e bagat. Daca mutam hardul cu windows pe o alta placa de baza, sitemul nu va boota pentru ca nu stie cum sa booteze ca nu are informatii despre placa de baza si nu stie ce alegeri sa faca atunci cand se deschide interfata.
Deci n-are nicio legatura cu hardul, problema e placa de baza.

| GL757W a răspuns:

E simplu, deschizi laptopul ii dai sa booteze de pe cd sau stick formatezi frumos tot si aia e