| anonim_4396 a întrebat:

Stie careva daca si cum pot sa conectez un hard dintr-un laptop in altul?

mai explicit, as vrea sa formatez hardul din laptop printr-un program dar nu pot sa il scot din laptop ca este in garantie laptopul.

10 răspunsuri:
| Evolution a răspuns:

Deci in primul rand chiar daca este in garantie laptopul poti inlocui piesele gen hard, ram daca nu trebuie sa dai jos placa de baza.
In al doilea rand ca sa formatezi hardul nu trebuie sa il scoti laughing nu e baterie de bios ca sa o scoti sa se reformateze.
Pui cd-ul cu windows si la instalare stergi toate partitiile si creezi altele.

| DenisIonut01 a răspuns (pentru Evolution):

Mie mi s-a spus ca daca deschid laptop-ul pierd garantia deci nu risc. as dori sa formatez hardul in alt mod, mai precis cmd.

| DenisIonut01 a răspuns:

Imi spune ca e blocat si ca trebuie sa complectez nu stiu ce sa deblochez. esti sigur ca mi-ai dat link-ul bun si ca imi zice cum sa formatez hard-ul prin alta metoda decat cea clasica din windows?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai la ce iti trebuie un alt laptot? Nu il poti formata tot din laptopul respectiv?

| DenisIonut01 a răspuns (pentru suntserios):

Vreau sa formatez tot hardul, windows-ul e pe hard deci n-am cum sa fac asta, vreau sa il formatez din cmd de pe un alt laptop.

| Evolution a răspuns (pentru DenisIonut01):

Omule, tu cand pui windows-ul dai format la tot hardul rolling on the floor e din cd windows-ul.

| DenisIonut01 a răspuns (pentru Evolution):

Am o problema cu hardul si nu se rezolva din ce spui tu acolo! ca sa fiu mai clar uite aici, asta vreau sa fac http://www.tpu.ro/......ns-la-10/. Si nu ma lua cu garantia ca il trimit la Bucuresti si raman fara el vreo luna.

| Evolution a răspuns (pentru DenisIonut01):

Ma omule nu ai cum sa dai format la hard din cmd.
Tu te auzi ce vorbesti?
Si ceea ce ai spus acolo e imposibil sa fie din 4 gb de ram 2 gb de ram laughing))))
Ram-ul nu are absolut nici-o legatura cu hardul.
Cheama pe cineva care se pricepe sa se uite, nu inteleg ceea ce spui acolo, cand instalezi windows-ul poti da format in intregul hard si rescrii partitiile, nu ai cum sa legi 2 laptopuri si sa dai format de la unul in integul hard, e ilogic ce spui.

| suntserios a răspuns (pentru DenisIonut01):

Sa dai format din cmd? wtf? cu un cd de windows ai terminat problema, formatezi hardurile cum vrei tu

| K0sti a răspuns:

V-am dat programul asta de m-am saturat! Cred ca sunt peste 20 de link-uri cu programul asta pe TPU, da degeaba! Greu sa cauti!
http://www.epasystems.ro/partition-wizard-home-edition/