| IMPL4NT a întrebat:

Va rog daca stiti spuneti-mi. Astazi mi-am aspirat calculatorul fiindca mergea greu si mirosea a incins si l-am aspirat si dupa l-am conectat la curent si s-a deschis, totul bine si cand am vrut sa intru pe net si-a dat restart dupa aceea am vrut iar sa intru pe net si mi s-a blocat si de atunci ori mi se blocheaza ori isi dai restart si dupa acea cand incearca sa deschida imi spune ceva de "realtek" am Windows XP Ultimate va rog sunt disperat dau funda+vot care imi da un raspuns

Răspuns Câştigător
| Geokgian a răspuns:

In primul rand nu este bine sa bagi aspiratorul mai bine dai cu perie si iese prafu. Problema chestia cu realtek este placa de sunet este posibil sa fi scos jumper-ul de pe placa audio. Incearca sa reinstalezi placa audio si daca tot asa face este scos jumper-ur. Nu pot spune nimic detaliat pentru nu stiu ce legatura are placa de sunet cu ce zici tu ca se blocheaza. Un sfat dul la un specialist si o sa iti spuna repede problema.

1 răspuns:
| IMPL4NT explică:

Merci ca mi-ai spus despre realtek ala si l-am reparat deocamdata astazi i-am umblat pe la rami si i-am schimbat si am aflat ca de vina mai este si sursa pentru ca ea da mirosul acela nu stiu dc dar are o problema ca s-ar putea aibe scurt pe vreun fir si ventilatorul nu se invarte constant la aceeasi viteza dar merci ca mi-ai spus chiar nu stiam ce dracu este realtek