| KENNKOV a întrebat:

Va rog este urgent... Am World of Tanks si cand il deschid imi apare "World of Tanks has stopped working" si inainte sa imi reinstalez windowsul mergea (Am windows 7)
Funda

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

CURATA PARTITIA C - In partitia C se aduna fisierele temporare, cache de la browsere, urmele lasate de la dezinstalari..etc
Intra in Start -> All programs -> Accesories -> System tools -> Disc Cleanup ->porneste utilitarul de curatare.Sau metoda SIGURA, stergi ce este in folderele din:
C:\Documents and Settings\(Userul tau)\Local Settings\Temp
C: \ Users \(Userul tau)\ AppData \ Local \ Temp
C:\Documents and Settings\(Userul tau)\Local Settings\Temporary Internet Files
C:\WINDOWS\Temp
C:\WINDOWS\Installer
C:\WINDOWS\Downloaded Installations

Acum instaleaza cel mai nou driver pentru placa ta video.
CUM AFLI CE PLACA VIDEO AI?
Uite 3 moduri:
1.
start->run-> scrie devmgmt.msc (enter)
apoi la Display Adapters click dreapta select Propierties.
2.
start->run-> scrie desk.cpl (enter)
Apoi la Settings vezi informatiile
Apoi la Advanced poti sa vezi detalii despre placa ta /
3.
start->run->dxdiag (astepti sa incarce)
si apoi la Display vezi informatii (aici poti sa faci optional si teste pentru directDraw si Direct3D )

Posteaza aici numele placii video daca nu sti sa cauti drver.Mai spune si daca sistemul este pe 32 sau 64 Bit.

(foloseste functia -> Raspunde din dreptul raspunsului. Vezi foto: http://i.imgur.com/N3Prx.jpg )

| KENNKOV explică (pentru neluL):

Asta fac ca sa rezolv cu world of tanks?

| KENNKOV explică (pentru neluL):

32 biti si nu stiu sigur care este placa video asa ca pun 2 detalii :
NVIDIA GeForce GT 520M SAU Intel Core i3-2310M

| neluL a răspuns (pentru KENNKOV):

Bravo! Asta e placa ta video -> NVIDIA GeForce GT 520M
Procesorul este-> Intel Core i3-2310M
Descarca si instaleaza driver (cel mai nou)
http://www.geforce.com/drivers/results/62794
Click pe Agree & Download

| KENNKOV explică (pentru neluL):

Am incercat si nu merge crying oricum funda ca te-ai chinuit sa ma ajutiwinking

| neluL a răspuns (pentru KENNKOV):

Ce nu merge? Explica! Ai vreo eroare la descarcare, instalare driver?

| KENNKOV explică (pentru neluL):

Mergeeee fara sa fac nimic oricum multumesc

| neluL a răspuns (pentru KENNKOV):

Cu placere! wave bye, bye

| KENNKOV explică (pentru neluL):

Ce jocuri joci?

| neluL a răspuns (pentru KENNKOV):

Nu joc ca nu am timp! Imi place Tomb Raider asta nou, astept Dirt 2 si GTA V!

| KENNKOV explică (pentru neluL):

Si mie imi place tomb raider si gta 5 oricum bye nb