| Ionutz_Leonard_1995 a întrebat:

Va rog sa ma ajutati.Pe minecraft cine este herobrine? Ce e cu el? Care este povestea lui?

FUNDA RASPUNSULUI CORECTbig grin

4 răspunsuri:
| Edylinen a răspuns:

Herobrine este fratele mort a lui Stive.

| xFluing a răspuns:

Herobrine a fost zvonit sa fie fratele mort al creatorului Minecraft, cunoscut sub numele de Markus "Notch" Persson. Da e doar o poveste (care a devenit inside joke inrucat au pus in cateva log-uri de update-uri ca l-au scos pe herobrine, asa ca referire la faptul ca incet, incet au scos codul pentru mob-ul human, a inceput in Beta 1.6.6, iar in Beta 1.8 a fost scos complet, fiind imposibil de spawn-at, chiar si cu singleplayer commands)

| Borsko a răspuns:

Este o legenda, nu exista raspuns corect fiind dat acest fapt, sunt diferite versiuni.

| HalogenGamer a răspuns:

Eu joc MC de circa 2 ani jumate.Herobrine e un crazy fan moment, si Notch le=a jucat jocul spunand ca a avut un frate mort.Tin minte ca a aparut prima data pe MC forums.Deci nu poate sa-ti faca nimic.Doar cu un mod...mdea...