| GeorgianaMdg a întrebat:

Vorbind despre jocuri video, de la ce vine DLC?

Răspuns Câştigător
| ZontieRED a răspuns:

Conținut (DLC) este conținut suplimentar creat de un joc video lansat. Acesta este distribuit prin Internet de către editor oficial al jocului sau alți producători de conținut terță parte. Conținut poate fi de mai multe tipuri, variind de la modificările estetice tinuta la un nou poveste, extinse, similar cu un expansion pack. Ca atare, DLC pot adăuga noi moduri de joc, obiecte, niveluri, provocări sau alte caracteristici la un joc complet și deja eliberat.

DLC și un conținut crearea și schimbul de baze de folosire sunt nevoile pe termen lung esențiale în produse mai complexe, cum ar fi aplicații simulator de model V-scară railroading (cum ar fi Trainz, RailWorks, iar MSTS), în cazul în care, pe termen lung, o mare parte din alura vine de la abilitatea de a construi noi aspecte sau extinde alții, inclusiv scris personalizate "jocul" ca module de funcționare. Din generație activ 3D este de obicei o consumatoare de activitate o locomotivă cu abur exigent și timp punct de vedere tehnic poate dura 2-4 luni întregi de timp pentru a pune în aplicare, precum și un traseu lung de mare poate consuma ani de emulații-dezvoltare, cum ar crește doar prin puterea de numere de mulți producerea și schimbul de bunuri în comunitate hobby.

În cazul jocurilor video episodice, un nou episod poate veni sub forma de conținut descărcabil, în timp ce jocurile video muzicale utiliza această mass-media pentru a oferi piese noi pentru jucători. Conținut devenit predominante în secolul 21, și în special cu proliferarea de Internet activati, a șasea generație de console de jocuri video. Ediție specială sau jocul anului re-versiuni de jocuri includerea de multe ori DLC lansat anterior, împreună cu titlul principal într-un pachet fizic.

| userul7200 a răspuns (pentru ZontieRED):

Ce vorbesti rolling on the floor? Atat de greu e sa povestesti pe scurt sau sa dai un exemplu? Copiati tot de pe wikipedia si bietu om nu intelege nimic laughing

| GeorgianaMdg explică (pentru ZontieRED):

Mersi. Puteai sa imi spui si pe scurt laughing

5 răspunsuri:
| userul7200 a răspuns:

Downloadable content. Este un continut aditional pentru un joc. De exemplu ai un joc cu masini in care nu ai ferrari, dar iti cumperi un DLC si primesti ferrari.

| Andrei789789 a răspuns:

Vine de la downloadable content, ii un content aditional pentru un joc.