| xGamerZ212 a întrebat:

e problema daca la laptop temperatura la procesor a ajuns la maxim 82 grade celsius si placa video la maxim 80-81? (la utilizare intensa, vorbind de jocuri)

10 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Daca spui ca "utilizare intensa" e normal, mai ales pe high performance, detalii ultra etc. Poti doar sa-l ajuti, lasandu-l sa "respire", sa nu-l pui pe ceva sa-i acopere iesirile, sau poti sa-l ajuti cu un stand/cooler http://bit.ly/2HgSM7Z Maxim daca-ti face throttle un undervolt te-ajuta, si cam atat.

| flixbuster a răspuns:

E o temperatura ok in full load chiar si pentru un desktop si cu atat mai mult daca e laptop. Ca idee, daca nu se blocheaza, reseteaza sau inchide, este ok.

| xGamerZ212 explică (pentru flixbuster):

Nu se blocheaza si nu afecteaza, nu prea am avut laptop asa bun sa mearga jocuri ok pe el, si ma gandeam ca poate avea efecte secundare sa se arda sau ceva de genul.

| marinaru777 a răspuns:

La temperatura aia nu a facut poc?

| xGamerZ212 explică (pentru marinaru777):

Ba eu nu inteleg cum tot te gasesti tu sa comentezi la intrebarile mele aiurea, cum dracu sa faca poc esti cu capu? tu iei asa in sictir toate intrebarile de pe TPU? Cred ca ai facut tu poc la cwr

| CarcotasulVesel a răspuns:

Proc-ul meu de la laptop ajunge in mod curent la 85, chiar 86
FARA sa ma joc
dar am 5 browsere fiecare cu 100-400 de taburi deschise... DAAAAAAA, SUNT MANIAC big grinbig grinbig grinbig grin
mai am si clientul de t0rrenti cu 367 de t0rrenti in el
si in mod curent mai deschid un virtualbox si il uit deschis

Răspuns utilizator avertizat
| PeeWee96 a răspuns:

Iti recomand un cooler pentru laptop si scapi de grija ca se încinge! Baftă?

| AndyTM a răspuns:

Eu îți zic sa iti pui ub cooler.