| Gamerita a întrebat:

Vreau sa ma apuc de LOL. Imi puteti spune(cei care jucati) cum este,ce trebuie sa faci? Adica am inteles ca-ti alegi un erou si intri in meci cu altii... Dar imi puteti spune mai multe, va rog?! Multumesc. Funda + vot ( toti )

1 răspuns:
| CM7YRE a răspuns:

"mapa" e asa:
http://1.bp.blogspot.com/......s-rift.png
Sunt 5 eroi care joaca, fiecare are cate o pozitie (in caz ca nu apare vreun jucator care trolleaza).
Posturile sunt :
Top= Stanga sus
Mid=Mijloc
Bot= un adc si un support
si Jungle= jungler care se plimba prin jungla, ia buffurile si face gank-uri.
Pe mapa sunt 2 turnuri pe fiecare directie (2 turnuri in afara de cele din baza).
Scopul e sa farmezi, faci bani, iti cumperi iteme si distrugi turnurile, pana cand ajungi in baza.
In baza o sa gasesti 3 inhibitoare, e de-ajuns sa distrugi unul pana ajungi la Nexus.
Fiecare erou are un build anume, anumite iteme. Incearca sa parcurgi tutorialul din lol, si alege zona EUNE (Europa de nord si estica).