| ROby88448 a întrebat:

Vreau sa-mi cumpar un ps3 de pe olx sau okazii. Daca il cumpar second-hand imi da codul de online. Poate sa nu mearga? Am un xbox si vreau sa-l vand sau sa fac schimb cu un Ps3. Astept raspunsul.

4 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Daca il cumperi de pe ocazii sau de oriunde folosit, trebuie sa te interesezi sa NU fie modat, daca e modat NU va merge pe net!

| ROby88448 explică (pentru lpavel):

Asta stiu despre modare, doar ps3 necesita un cod anume? Sau intri direct fara niciun cod? Daca este un cod anume poate nu mi-l da proprietarul!

| ROby88448 explică (pentru lpavel):

Iti trebuie pentru ps3 un cod anume? Sau poti intra oricum fara cod? Daca codul este pe langa ps3 atunci cand se vinde (la cutie)? (Prea multe intrebari big grin )

| lpavel a răspuns (pentru ROby88448):

Sigur NU iti trebuie nici un cod, dar un lucru e sigur : pe una din console ps sau xbox trebuie sa-ti faci cont cu plata altel NU vei putea juca pe net iar pe unul din ele pur si simplu e gratuit, te poti juca oricand si oricat pe net, din pacate NU mai tin minte pe care... sad