| Cristian_Andrei_1996 a întrebat:

Vreau sa stiu daca pot face legatura intre PC si laptop. Ma bate gandul sa ma apuc de un mic stream si as vrea sa am programul de inregistrat in PC si sa joc de pe laptop(acesta fiind putin mai "performant"). Intrebarea este, pot cumva, cu ajutorul unei placi de captura, sa am programul de inregistrat(OBS) in PC si sa inregistreze continutul din laptop?

Orice sfat sau idee este de apreciat!

2 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Da, folosesti placa de captura ca sa trimiti imagini de pe laptop pc PC si cu OBS faci toata treaba.

| Cristian_Andrei_1996 explică (pentru Intruder19):

Daca poti sa ma ajuti cu ceva informatii despre o placa de captura decenta si cum se monteaza? oricum mersi pentru raspuns!