| anonim_4396 a întrebat:

Vreau si eu sa stiu o super echipa pentru Pokemon Emerald care sa aiba abilitati foarte bune si echilibrate
Dau

Răspuns Câştigător
| joshua145 a răspuns:

Ce spui?:
Metagross-evolueaza-l pe Beldum pe care gasesti in casa lui Steven din Mossdeep City
Heracross-Safari Zone(FOARTE RAR!)
Raichu/Pikachu-ca si Heracross
Crawdaunt-evolueaza-l pe Corphish; il gasesti in rutele 102, 117, Petalburg City (nu poti decat doar prin apa)
Graveler-Magma Hideout si Victory Road
Sceptile-il primesti din start(stagiul de Treecko)
si, in sfarsit, Swellow-ruta 115(o raritate, daca il vrei din start)dar il poti evolua pe Tailow din Padurea Petalburg

| anonim_4396 explică (pentru joshua145):

Dar sunt 7 cred ca as putea renunta la raichu pentru ca crawdaunt are abilitati electrice

1 răspuns: