| OanaAndreiKiss a întrebat:

Vreau si eu un antivirus bun pentru windows 7 ultimate bun gratuit dau funda

5 răspunsuri:
| WolfgangKreutzfeldt a răspuns:

Avg 2014 is the best ( trust me )

| KhludCiprian a răspuns:

Mai bun decat un antivirus (desi sunt o multime de antivirusi free, as alege BitDefender doar ca e romanesc, sau AVG) e sa iti instalezi 2 extensii in browserul tau (daca e Firefox sau Chrome):
- AdBlock Plus
- Web of Trust

A, si sa nu uit: de fiecare data cand folosesti un program major (de genul: Firefox, Chrome, etc.) sa iti instalezi toate actualizarile.

Daca securitatea e primul lucru ce il cauti, instaleaza Linux (Linux Mint, Ubuntu sau Elementary OS) ce e usor de folosit si e imun la majoritatea virusilor.

In viata reala nu folosesc antivirus, desi muncesc in IT, nu ca e nu imi ajunge puterea de calcul, dar ca e practic inutil daca nu instalezi orice program de pe net si navighezi pe situri cu un plugin ce blocheaza popup-urile nedorite.

In loc de antivirus, iti recomand sa instalezi AdAware, si sa il rulezi o data la 4-6 luni si sa vezi ce spyware iti vine instalat impachetat cu alte programe.

Răspuns utilizator avertizat
| Bobbye a răspuns:

Iti recomand BitDefender Free Edition sau NOD32.

| KaSS a răspuns:

Iti recomand Avast, il folosesc si eu si e foarte bun.