| qlTlp a întrebat:

Windows 10 probleme cu conectiunea
Salut TPU, de curand mi-am schimbat windows-ul din 7 in 10, totul merge bine dar am probleme cu conectiunea la internet.
Internetul arata ca prind in camera mea o linie sau chiar 0 la router-ul ce il folosesc ( de la upc ) cand acum o zi prindeam de la 3 la 4 linii cand aveam windows 7.
Vreau sa stiu care este problema, de ce internetul merge asa de slab pe windows-ul asta si pe celalalt imi mergea asa de bine, ce as putea face sa mearga internetul bine?

Răspuns Câştigător
| rrrp a răspuns:

Teoretic nu ar trebui sa aiba legatura dar incearca sa faci update la driverul wireless (daca zici ca aveai semnal mai puternic si nu ai schimbat nimic altceva).

cauta cum se numeste placa wireless si ia l de pe site se la producator (sau producatorul calcului).

poate te ajuta si:

https://answers.microsoft.com/......7f773d9c46

| qlTlp explică (pentru rrrp):

Exact cum e in linkul ce l-ai dat tu este si la mine, dar... acolo zice sa dau pe RT3290 dar nu il am, ce am e :
Broadcom 802.11n Network Adapter
Realtek PCle FE Family Controller
WAN miniport (IKEv2)
WAN miniport (IP)
WAN miniport (IPv6)
WAN miniport (L2TP)
WAN miniport (Network Monitor)
WAN miniport (PPPOE)
WAN miniport (PPTP)
WAN miniport (SSTP)
Cum pot sa fac?

| rrrp a răspuns (pentru qlTlp):

Pai cea wireless trebuie sa fie, deci asta e:

Broadcom 802.11n Network Adapter

| rrrp a răspuns (pentru qlTlp):

Daca nu gasesti acolo, atunci asta:

Realtek PCle FE Family Controller