| Th3Unknown a întrebat:

Xbox One sau PS4? Voi ce ati alege? Nu vreau raspunsuri de fanboy, n-am nevoie, ziceti-mi sincer si corect. Care credeti ca este o consola mai buna, si care ofera si va oferi si peste 5 ani la fel, acelasi gameplay la calitate mare si fluent.

Răspuns Câştigător
| TeoTudor a răspuns:

Salut! Nu o sa iti dau raspunsul din prima fiindca ar fi evident 40% nefolositor. O sa iti spun diferentele intre X.O si Ps4 :
PS4 Va avea jocuri de mai multa influenta si mai nou un nou model de DualShock si anume DualShock4 Jocurile se vor desfasura la o perfectiune ce rar poti vedea atinsa iar gameplay-ul o sa aiba o experienta destul de frumoasa spre deosebire de X.O
X.O : Acesta o sa fie mai mult o parodie a Xbox-ului. La inceputul lui 2012 erau seriosi in privinta acestuia dar acuma s-a dovedit in a fi o gluma de prost gust si anume : X.O va fi folosit mai mult pentru redare de videoclipuri si TV ceea ce strica tot la o consola de jocuri iar pretul va fi mai ridicat tinand cont ca nu aduce noi avantaje. Controllerul este unul,, tare'' relativ nu am ce sa ii reprosez dar gameplay-ul va fi FOARTE AFECTAT de ceea ce ei au decis. Cred ca au dat-o in bara de data asta cei de la X si cred ca pana si 360 va ramane pe gustul gamerilor tongue happy.
Sfatul : Ia-ti PS4 este o consola cu adevarat puternica si in care s-a investit foarte multe ti-l recomand cu cea mai mare placerewinking

| Th3Unknown explică (pentru TeoTudor):

Așa ziceam și eu. big grin

18 răspunsuri:
| antimulte a răspuns:

Depinde de ce vrei tu de la respectiva consola.
Eu as alege XBox clar, sta mai bine la capitolul performanta si firma ofera suport si pentru modelele vandute acum cativa ani, deci eu as alega fara regrete. Acelasi gamaplay, probabil ca depinde de noutatea jocului.

| OnuOnulică a răspuns:

Salut
Eu am PS4 si sunt multumit de el.
Dar acuma depinde si ce jocurii vrei sa joci tu.

| Th3Unknown explică (pentru OnuOnulică):

Da, ai PS4 când el nici măcar nu s-a lansat. Bravo ție, dar eu al trebui să te cred? Nu.

| OnuOnulică a răspuns (pentru Th3Unknown):

Eu l-am cumparat din america deci!
Si pentru informatia ta in america s-a lansatwinking

| OnuOnulică a răspuns (pentru Th3Unknown):

Noul PlayStation 4 va fi disponibil pe piata americana incepand cu data de 1 noiembrie, urmand sa fie lansata in Europa pe data de 15 a aceleiasi luni.

| Th3Unknown explică (pentru OnuOnulică):

În America iese pe 15 și în Europa pe 29 Noiembrie. Acum ce mai spui?

| OnuOnulică a răspuns (pentru Th3Unknown):

Daca nu sti ce vorbesti nu mai spune laughing vino in America unde sunt eu si ai sa vezi.

| Th3Unknown explică (pentru OnuOnulică):

„PlayStation 4 will release on November 29th, 2013 in Europe, Australia and New Zealand and November 15 in the US and Canada. Revealed during Sony's Gamescom 2013 press conference, the $400 next-gen console's date will compete with Microsoft's November release window for Xbox One." -Sursa: www.ign.com

| RegeleRegilor a răspuns (pentru Th3Unknown):

Frate are dreptate tipu ala si eu am Playstation 4!
L-am cumparat din America.

| Alysorsq a răspuns (pentru Th3Unknown):

Are dreptate si eu am PlayStation 4 si locuiesc tot in America!
L-am cumparat.

| anonim_4396 a răspuns (pentru OnuOnulică):

Da de unde ai tu PS4?!

| Th3Unknown explică:

Prima data am zis Xbox One, asta prin primăvară. Ei, acum s-au mai schimbat lucrurile, dupa E3 mi-am dat seama ca PS4 este mai bun, deci rămân de partea lui Sony de data asta.

| Th3Unknown explică:

Dacă are dreptate, are! Nu zic nimic, înseamnă că s-au mai schimbat unele lucruri, iar eu nu știam. Tare. Și spuneți că aveți PS4... Cum e atunci?

| Alysorsq a răspuns (pentru Th3Unknown):

Mie una mi se pare super!

| BetiT a răspuns:

Salut, iti recomand acest articol http://www.betit.ro/xbox-one-sau-ps4-ce-sa-cumperi/ vei intelege imediat diferenta dintre cele doua console si vei putea alege.

| rAr12 a răspuns:

Deci este in felul urmator.:
Xbox One - are toate cele mai bune ( la componente ma refer ) insa la jocurile mai mari/grele/noi merge putin sacadat ( din cate stiu de la un vecin).
PS4 - are piesele putin mai slabe insa este mai rezistent si nu sacadeaza DELOC> happy.

Deci concluzie: PS4 happy.

| bossfaby a răspuns:

Am un PlayStaison 2 de vreo 7 ani, chiar si acum mai merge foarte bine nu am avut nici o problema cu el.
Acum vreau si eu sa-mi cumpar de ziua mea PS4. eu iti recomand PS4.
deoarece firma este buna, durata de viata lunga etc.
RECOMAND PS4!