| Dafgvj a întrebat:

1.Cât costă impozitul la garaj?
2.Si pe an se plăteste sau pe lună?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

1.Impozitul il poti afla de la primarie localitatii unde se gaseste garajul, avand in vedere ca nu este o suma fixa pentru intreaga tara, fiind in functie de valoarea impozabila si corectat cu zona din localitate unde se afla. De altfel impozitul stabilit conform Codului fiscal poate fi marit de Consiliul local cu pana la 50%.
2.Impozitul se plateste anual.

| NunuNini a răspuns:

Se plateste anual, odata cu cel de la locuinta.
Valoarea este stabilita de fiecare primarie in parte. Unele mai putin, altele foaaarte mult.

| YeeeeRoooock a răspuns:

Se plateste anual, si depinde de primarie