| Tiberiu95 a întrebat:

A intrat în vigoare legea dacă pici oraşul să nu mai dai sala?

Răspuns Câştigător
| valentingb a răspuns:

Nu, aceasta este o propunere. Nu este inca o astfel de lege, prinzi vechea lege pe care am fost si eu. Daca vei cadea orasul, vei da sala din nou. Singura problema este acea saptamana de intarziere, pentru ca examenul nu e greu si sigur il iei, daca inveti.

| Tiberiu95 explică (pentru valentingb):

Deci, încă nu a intrat în vigoare. Mersi, asta voiam să ştiu concret! Mulţumesc.

16 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
http://chestionare.auto.ro/legislatie#
Pa, pa.

| Tiberiu95 explică (pentru Legiuitoarea):

Puteam să intru şi eu, dar se pare ca am ales varianta TPU! happy

| valentingb a răspuns:

Prima dată se dă sala, proba teoretică. Dacă nu iei sala, nu mai ajungi la proba practică. Propunerea de lege era ca în cazul în care cineva ia examenul teoretic, dar apoi cade orașul, să nu mai dea odată proba teoretică și să fie programat direct la oraș, pentru runda 2.

| Tiberiu95 explică (pentru valentingb):

Eu vreau să dau sala acum, luna asta pe 20. Eu prind legea asta?

| bella2332 a răspuns (pentru Tiberiu95):

Http://e-drpciv.ro/ asta este situl lor...sunt aceleasi intrebari ca si la sala. succes.

| Tiberiu95 explică (pentru bella2332):

Multumesc frumos! tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta sunt si eu curios ca am luat sala dar am picat la traseu oricum o fi tot ma duc laughing

| Tiberiu95 explică (pentru anonim_4396):

Şi mai dai o dată sala?

| al3xtheb3st a răspuns:

Dap poti sa dai orasul de 5 sau de cateva ori si pe urma dai iar sala

| Birtea_Ciprian_1984 a răspuns (pentru al3xtheb3st):

Nu poți! Dacă nu iei sala nu dai traseul! Dacă pici traseul, dai sala din nou!

| bella2332 a răspuns:

Da...asa este de acum. Eu cred ca este un avantaj

| Tiberiu95 explică (pentru bella2332):

E un foarte mare avantaj happy! Sper doar să fie adevărat.

| bella2332 a răspuns:

Pai este adevarathappy

| anonim_4396 a răspuns (pentru bella2332):

Sigur? De unde sti ca sunt si eu curios ca ma duc zilele astea sa ma reporgramez ca am picat la traseu.

| Birtea_Ciprian_1984 a răspuns (pentru anonim_4396):

Dai din nou sala!