Întrebare recomandată | marko666 a întrebat:

A salut. Am o problema legata de contul meu de card. Ideea e urmatoarea. Am de restituit niste bani catre AJOFM, app 5 milioane. Banii astia i.am primit ca prima de instalare la un loc de munca din trecut. Eu insa nu i.am inapoiat si statul sau banca, nu stiu exact, mi.au pus poprire pe toate conturile. Eu obisnuiesc sa fac cumparaturi pe net si acum cu problema asta nu mai pot sa fac nimic, pentru ca am toate conturile blocate. Eu am fost la AJOFM la mine in oras si am discutat cu ei sa puteam gasi o solutie sa ii dau banii esalonat insa nu au vrut. Au zis sa ii dau pe toti odata. Lucru care mi.a displacut profund. De asemenea, eu primesc 40 de ron lunar de la o scoala si le.am zis sa imi opreasca de acolo lunar niste banuti si sa imi dea drumu la conturi. Nici asta nu au vrut. Nu mi se pare normal sa fie asa. Eu m.am oferit sa cooperez insa ei nu. Ma gandesc ca nu prea e ok ce se intampla. Cum as putea sa scap de poprirea asta fara sa le platesc banii asa cum vor ei, toti odata? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| omide a răspuns:

Ei ti-au virat bani repede, automat trebuie sa-in returnezi. singura ta sansa ar fi sa te duci la AJOFM sa vb cu ei si sa obti o mica amanare sau te imprumuti prieteni/familie si returnezi toti bani

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

1.Poprirea a fost instituita de AJOFM, pesemne ca n-ai lucrat atat cat trebuia. Aveau dreptul sa-ti popreasca toate conturile pana restitui integral suma.
2.Alocatia de stat nu poate fi urmarita silit(poprita), de aceea n-au acceptat propunerea ta.
3. Poprirea nu poate fi anulata de altcineva decat cel care a instituit-o, in cazul tau de AJOFM sau de catre instanta de judecata, daca ti-ar accepta o contestatie la poprire, desi eu ma indoiesc ca ai castiga.
4.Singura posibilitate sa scapi de poprire este plata integrala, altfel nu poti scapa.

| KodrutZ a răspuns:

Platind toti banii odata, desigur.

| darrio2007 a răspuns:

Dar ei ti-au dat banii in rate? Este normal sa ii platesti integral.Nu ai ce face.Asta e.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Platind toti banii odata

| c0ton a răspuns:

Eu ies pa

| gsghdfhsdfhds a răspuns:

Hggggggggggggg