| anonim_4396 a întrebat:

Acum când veneam acasă un tigan de nici 7 ani mergea în spatele meu și râdea.

M-am întors și a început sa ma înjure gen cum înjură golanii asta dacă nu era și el unul dintre ei.

Dacă ii dădeam un picior i-as fi rupt toate oasele... fara gluma.
Dar ar fi stat mult și bine în spital la terapie intensiva.
Dar am preferat sa nu îmi pun mintea cu el.

Dacă ar fi fost de 18 ani pana aici i-ar fi fost.

Treaba e ca genul asta de tigani ajung criminali/hoti/ sau mai știu ce fel de bestii care curma vieți peste ani si nu știu ce se poate face în cazul lor.

Educația ar fi o soluție dar cum nu e posibil în românia.
Veniți cu idei.

5 răspunsuri:
| Doub a răspuns:

Lăsând rasismul la o parte, vina e a celor care l-au educat pe copilul ăla.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vă dați seama că dacă-ar mai fi trăit Hitler vreo 3, 4 ani toți țiganii ar fi fost exterminați?

| ToKen a răspuns (pentru anonim_4396):

Unii ar spune ca a fost un vizionar laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

O idee ar fi ca romanii sa se trezeasca, sau cel putin o mana de oameni care ar putea schimba ceva in Romania.Sa instaureze un guvern bun, corect si cu interes pentru Romania.Astfel se va da legi pe care sa le respecte si tiganii, adica sa isi duca obligatoriu copii la scoala.O alta lege ar fi ca niciun minor sa nu fie lasat de capul lui prin oras. Legi pentru parintilor in acest caz.

| ToKen a răspuns:

Le angajezi parintii. Ii obligi sa intre in sistem cu tot cu plozi.Cine refuza, e deportat in #$!@# ma-si. Fara ajutoare, fara nimic. Descurcati-va.
Modernizam gunoaielelaughing ca sa nu mai aiba acces la ele, in caz de ceva.

Ma darama ura pentru ei si puradeii lor, cu toate ca astia mici n-au nicio vina, reproduc ce vad.
Chiar mi se face mila cand ii vad desculti, dezbracati si toate cele. Dar in minutul urmator te injuralaughing si-mi vine sa le fac multelaughing