| sonia_ioana a întrebat:

Ai voie sa faci poze in fata unor monumente fara aprobarea primariei?

Răspuns Câştigător
| borsec a răspuns:

Da, daca nu au pe ele semnul de "foto interzis".

8 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Daca sunt expuse intr-un spatiu public da.

mlm
| mlm a răspuns:

Desigur ca ai voie, depinde de ceea ce vrei sa fotografiezi.

| psiholoaga a răspuns:

Eu stiu ca da, daca nu sunt obiective de tipul ...armata sau nu au pe ele semnul 'fotografiatul interzis'.

| selef a răspuns:

In mod normal da, dar ''monumentele de prostie'' nu fara acordul lor.

| csintalan a răspuns:

...corect A--na

| guralivul a răspuns:

De obicei ce este in spatiul public, da.nu am vazut niciodata semnul cu fotografiatul interzis in spatii publice. dar daca stau mai bine si ma gandesc in muzee am mai vazut si cred ca tot spatii publice sunt.in principiu daca nu este semnul, poti fotografia linistita.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna intrebare. Eu ma stric de ris cind vad semnul de "interzis foto", la intrarea in unitatile militare. Si intru pe Google Earth unde le numar si masinile din curte laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Dacă nu există nicio atenționare prin care se interzice fotografierea și se află pe domeniul public este ok la fotografiat.
Pa, pa.