| PanicInThePentagram a întrebat:

De la cati ani ai voie sa iti faci pierce fara sa au nevoie de aprobarea parintilor?

9 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Buna!
Cred ca orice varsta, dar sa ai macar un buletin ceva sa te legitimezi; dar cum a zis si Patricia poti ruga si-un prieten care stii ca se descurca sa-ti faca.
Succes!

| BiuL a răspuns:

Pana la 18 ani ai nevoie de aprobarea parintilor pentru a-ti face piercing/tatuaj.

| Pitzipoanca a răspuns:

Cred ca s-a schimbat legea si poti sa mergi singur(a) la salon doar daca ai peste 18 ani. Nu mai tin minte daca era doar pentru tatuaje sau si pentru pierce-uri.

| DLeonard a răspuns:

Poti sa iti faci si de la 2 ani.

| Patricia07 a răspuns:

Nu ii nevoie sa mergi neaparat la salon. Poti sa iti faci singur sau cu ajutorul unui prieten.

| Girl0008 a răspuns:

De la 15 :-ss
Daca parintii mei ar fi ai tai.laughing)

| PanicInThePentagram explică (pentru Girl0008):

Da' cum is ei? laughing

| Girl0008 a răspuns (pentru PanicInThePentagram):

Mie mi se par destul de buni, este vorba de un pierce...

| PanicInThePentagram explică (pentru Girl0008):

E vorba ca ai mei is sever, taicamiu s-a uitat la mine ca a felul 6 cand am zis doar ca vreau sa ma vopsesc...