| anonim_4396 a întrebat:

Am 16 si sunt in spania as vrea sa merg in romania si sa ma intorc in spania cu avionul pot trece granita sau pot parintii mei sa-mi faca o procura sa plec singura?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Parintii tai trebuie sa dea o declaratie autentica la reprezentantele Romaniei din Spania(Ambasada ori Consulat) prin care isi dau acordul pentru calatoria ta in Romania si intoarcerea in Spania si indica compania aviatica cu care o sa calatoresti si eventual indicativul zborurilor si datele si cu aceasta declaratie o sa poti calatori singura cu avionul. Daca ai calatori cu alt mijloc de transport ar fi nevoie si de indicarea unui insotitor major. Numai bine!

| vlaaddd a răspuns:

Singura nu ai cum, daca iti face procura trebuie sa te lase in grija cuiva.

| tutorialevideo a răspuns:

Buna... nu poti sa treci singura granita parinti tai trebuie sa faca o procura unu`i adult care sa te insoteasca. nu trebuie sa fie ruda sau ceva de genu doar trebuie sa fii cu un adult

| maraa_9303 a răspuns:

Poti pleca singura.
Trebuie niste semnaturi de la parinti.
Dar se poate.tongue
Asa a venit si o prietena de-a mea singura cu avionul.

| mgtow a răspuns:

Da pot face la notar