| KlAuDyTzZa a întrebat:

Deci, sunt in Spania si as vrea sa merg de Craciun in tara, sunt cu parintii mei iar tata este sofer pe camion, nu are timp sa faca imputernicire pe sofer, as putea trece granita singura?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In tara o sa poti veni, doar ca nu te vei putea inapoia in Spania. La inapoiere nu te lasa sa treci granita daca nu ai declaratia ambilor parinti ca sunt de acord sa pleci in strainatate si un insotitor major. Numai bine!

3 răspunsuri:
| stefyr10as a răspuns:

Daca ai mai mult de 18 ani si ai pasaport SIGUR!

| YangYin a răspuns:

Cati ani ai? Sub 18? Daca da, iti va trebui neaparat un insotitor de zbor.

| deiutza30 a răspuns:

Cred ca da, dar trebuie sa ai 14 ani cu buletin.si daca te laas parintii. funda?