| ManevraMan06 a întrebat:

Am 17 ani și sunt plecat in străinătate cu o procură, in noiembrie împlinesc 18 ani dar eu pot veni acasă in decembrie. Din cate am înțeles trebuie sa ma duc la ambasadă ca să îmi dea titlul de călătorie pentru ca am buletinul expirat. Pot călători cu avionul cu acel act de la ambasadă?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, poti calatori, titlul de calatorie este tocmai pentru o asemenea situatie si este valabil doar pentru reintoarcerea in tara.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da.

| ReddY25 a răspuns:

U can