| angie_me a întrebat:

Am avut o cearta cu cei de la Zapp pentru ca n-am vrut sa platesc o factura pe care mi-au umflato. Asta a fost acum doi ani iar astazi am primit telefon de la o firma recuperatoare care m-a amenintat ca ma da in judecata. Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic sa suni la ei la relatii clienti, si sa verifici exact cum stau lucrurile. Eventual nu trebuia sa platesti partea "umflata" a facturii...sa nu platesti deloc, nu prea e o solutie

7 răspunsuri:
| mariazet45 a răspuns:

Cred ca ar trebui sa mergi sa anulezi contractu lor si sa ii ameninti si tu ca ii dai la protectia consumatorilor

Anna
| Anna a răspuns:

De obicei nu dau in judecata.Iti spun din surse sigure, vor doar sa te intimideze si sa te ameninte ca sa-si recupereze banii.

| DenissaDeea a răspuns:

Angie-me stai linistita, iti garantez eu ca nu ai sa ai nici-o problema cu legea, nu au ce-ti face, iti ia boi de la motocicleta sau o si-o iau in brate ...In urma cu trei ani am avut si eu un caz cu ORANGE esxact ca al tau 100% si tot la fel mia umflat factura si am refuzat sa o platesc si mau amenintat, mau hartuit, imi trimiteau fel si fel de facturi acasa, mesaje pe telefon dar tot nu au avut ce imi face ca nu am vrut sa platesc o factura ne-justificata...Si dupa acesti ani de aproape trei ani jumate m-am dus eu sa inchei factura la ei(m-am gandit sa nu am probleme in viitor)si surpriza mi-a fost ca aveam de dat 1 35 lei noi in loc de 700 de lei noi...asa ca iti recomand sa faci la fel ca mine si nu le mai da atentie la amenintarile lor. ori-cum nu vor abtine nimic daca factura nu are nici o justificare si o dovada legala...

| mioara a răspuns:

Stai calm

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eventual, va judecati si tu demonstrezi ca ti-au umflat factura. castigi! dar poti sta linistit, nu isi permit sa te dea in judecata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti pune intrebarea pe Forumul de pe site-ul http://www.avocatnet.ro/content/forum raspunsurile sunt de principiu si destul de precise

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am patit la fel.Eu scos de pe net legea 193/2000 si ma duc azi cu ea la agentia zapp.Ma duc sa fac scandal pentru ca am realizat ca in tara asta iti sunt respectate drepturile numai daca faci putin scandal...