| anonim_4396 a întrebat:

Am carnetul auto suspendat 2 luni.
Trebuie sa mai dau sala?

4 răspunsuri:
| hândel a răspuns:

Test glila cu 15 intrebari. Ca sa fi admis, 13 trebuie sa-ti iasa corecte. Dar conteaza cauza, motivul suspendarii permisului, asa stiam. Oricum, daca trebuie' sa-l dai, iti urez multa bafta.

| Misterious a răspuns:

Nu, doar daca vrei sa-l iei mai repede .trebuie sa dai un examen mi se pare cu 15 intrebari dar daca nu-l iei atunci trebuie sa dai examen pana o sa fii admis din nou... Daca esti sigur pe tine.incearca daca nu asteapta 2 luni.

| silvio a răspuns:

Este obligatorie aceasta testare. daca refuzi sa o dai, suspendarea se prelungeste cu 30 de zile.
eu tocmai am luat aceasta testare, cu 14 din 15 :)
exista o carte foarte utila, cu intrebari pe care le vei avea si la testare, costa 20 lei si face toti banii :). o gasesti mai usor la vanzatorii ambulanti, nu in librarii.
daca nu o gasesti, iti dau linkul de mai jos, unde te poti perfectiona si unde gasesti si simulari de testare
http://www.teste-carnet.ro/pagini/simulare.php
bafta! :)

| scootsie a răspuns:

Cu siguranta! Fa rost de cartea cu 15 teste si mi se pare ca trebuie sa stii minim 13. Dar nu cele de pe internet.Succes!