| anonim_4396 a întrebat:

Cum este legea, daca iti ia carnetul trebuie sa dai iar sala si orasul?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ce intelegi tu prin "iti ia carnetul"?
Pot fi 2 situatii:
-Anularea carnetului, caz in care trebuie sa dai iarasi testele teoretic si practic pentru categoria pe care o vrei.
-Suspendarea dreptului de a conduce pe 30, 60 sau 90 zile. Daca suspendarea este pe 60 sau 90 zile atunci o poti scurta la 30 de zile daca sustii un test teoretic si reusesti la el.

| JohnnyBi a răspuns:

Daca ti-l suspenda, dupa 30 de zile poti da recapatarea permisului 13/15 intrebari sa il iei.
daca ti-l anuleaza, dupa perioada de interdictie de reluare a a permisului, faci toata scoala din nou pentru a-l relua.

| neutrino a răspuns:

Nu, pentru ca permisul se suspenda, nu se anuleaza ( exista si astfel de cazuri).

| andyeyes99 a răspuns:

Din cate stiu eu, doar sala, iar grila va avea mai putine intrebari.