| NuConteaza26 a întrebat:

Am cumparat un VW Passat si mi s-a promis si fiscal, nu mi s-a dat fiscal si ulterior am aflat ca masina are sechestru pe ea, am talonul si cartea masinii, ce pot sa fac in continuare sa pot sa o scot de sub sechestru si sa iau fiscal sau sa ii fac actele pe numele meu?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ca sa o scoti de sub sechestru ar trebui ca vanzatorul sa-si plateasca datoriile pentru care a fost sechestrata.
Spune-i aceasta si daca nu o face sa-ti restituie pretul platit, altfel ii spui ca-i vei face plangere penala pentru inselaciune.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Il dai in judecata. E cam singura modalitate ca ma indoiesc ca in situatia data te vei intelege amiabil cu el si isi va rezolva problemele. Procesul insa poate dura, timp in care tu nu vei putea folosi masina