| Emmmmmiii a întrebat:

Salut, am achiziționat o mașină, am toate actele la ea. Am inscris-o la primărie și când m-am dus sa ii scot numere am fost anunțat că mașina are sechestru. Am aflat că i s-a pus sechestru in luna a 10a, mașină am cumpărat-o in luna a 5a, executorul mi-a spus că mașina figura la politie când a pus sechestru, dar mașină de 5 luni era vândută și era în posesia mea. Nu am înmatriculat-o atunci pentru că mașina era fără motor și a durat ceva până am pus-o la punct total, cum am putea sa fac sa i se ridice sechestru pentru a o putea inmatricula?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Complicat rau.

ar trebui sa faci o contestatie in care sa demostrezi ca ai fost cumparator de buna credinta si sa soliciti ridicarea sechestrului.

alta varianta e sa dai de proprietarul care a vandut o si sa iti ceri banii inapoi, dar nu cred ca iti convine sa dai masina reparat inapoi.

varianta cea mai simpla era sa o inscrii pe numele tau si scapai

| Emmmmmiii explică (pentru suntserios):

Masina avea act de vânzare cumpărare și băgată în primărie dar nu era băgată la politie pentru că nu circulam cu ia Iam pus motor cutie ambreiaj și multe altele în așa fel sa fiu sigur că mă pot baza pe ia

1 răspuns: