| gabrielgypps a întrebat:

Am deschi un magazin alimentar in incinta unei gari, si doresc sa vand si sandwich-uri.pe langa apa curenta, gresie pe jos, masa de inox, frigider si microunde, mai am nevoie de ceva conditii speciale, gen vestiar? am doar 12 m2, deci nu e loc. sandwich-urile vreau sa fie ceva simplu, salam, kaizer, branza topita etc, in chifla. nu cartofi si alte prajeli.
cod caen pentru fast food am pe langa cel de magazin alimentar, curs igiena este, si nu stiu ce mi-ar mai trebuii. multumesc

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Daca bine-mi amintesc, se cerea un spatiu/dulap inchis pentru depozitare detergenti /dezinfectanti, unelte de igienizare care nu pot fi tinute langa produsele alimentare...acolo,in dulap pot fi tinute si hainele de strada(ca idee ptr.economisirea spatiului!)... dulapul poate fi suspendat pe perete pentru economie de spatiu!
Mai trebuie sa ai si un asa zis plan/calendar pentru igiena spatiului si a ustensilelor de lucru.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Prin Ordinul nr. 976/1998 al Ministerului Sanatatii s-au aprobat Normele de igiena care se aplica si unitatilor alimentare si aici se prevad toate dotarile de care este nevoie si masurile de igiena, in functie de marimea magazinului. Numai bine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai fi putut sa scapi de multe restrictii daca cineva te sfatuia pina sa te apuci. Puteai deschide asa ceva si fara complicatii, LEGAL.
Daca n-ai avut un om trecut prin viata, linga tine, sa te sfatuiasca... ( adolf )