| BiiBiis a întrebat:

Am facut o comanda de pe eBay, iar astazi m-am dus la posta vamala sa o iau. Tipa de acolo mi-a pus o gramada de intrebari si mi-a zis ca data viitoare nu-mi mai da alt colet daca nu aduc o factura. Ce fel de factura imi trebuie pentru a-i arata? Cum fac rost de ea?

2 răspunsuri:
| ElizzaTPU a răspuns:

Totul este o formalitate. Factura poate fi o simpla foaie A4 ( Commercial invoice ) cu produsele enumerate si o valoare totala ( care vrei tu ). Nu ai factura, te tiganesti cu ei. Mai multe aici : http://www.adrianstoian.ro/cumparaturi-de-pe-ebay/

| Mariiuca112 a răspuns:

Nu tu trebuie sa faci rost de factura, ci ea trebuie sa-ti dea o factura dupa ce platesti.