| Furnicuta000 a întrebat:

Am fost in alt oras (nu foarte mare) si am intrat cu masina pe o straduta printre blocuri care avea o parcare in capat de tot. Cand am dat sa intru pe strada am vazut o masina de politie si un politist care vorbea la telefon. Am mers cativa metri si din spate aud politistul cum ma claxoneaza si imi face si semn. Nu am realizat de ce, am mai mers si am vazut indicatorul cu sens unic (nu stiu de ce era pus tocmai acolo), am continuat sa merg si apoi am parcat in capatul strazii. Politistul s-a urcat in masina si a plecat in directia opusa. Nu mi se mai intampla nimic nu?

4 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Nu, nu se intampla nimic. Probabil nu era de la rutiera politistul sau chiar daca era de la rutiera atata timp cat nu te-a oprit sa iti inmaneze procesul verbal, nu ai sa patesti nimic.

| costiceacristian200 a răspuns:

Păi dacă a plecat poliția nu vei avea nici o problemă dar dacă faci ceva rău poți să fi arestat

| antimulte a răspuns:

Nu ti se mai intampla nimic.

| Nonolita a răspuns:

De data asta, nu. Dar pe viitor fii atent la semnele de circulatie. Oare de ce indicatorul cu sens unic era pus tocmai acolo? Nu pentru a te atentiona ca nu poti intra?